Strona 16 z 20 PierwszyPierwszy ... 61415161718 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 200

Wątek: Szarpanie przy przyspieszaniu w okolicach 2000 obr/min

Użytkownik Awatar ithat
    Auto
    CIVIC 1.8 VIII 4d

Domyślnie

Dzisiaj po wizycie u Matraszka wszystkie objawy zniknęły. Panowie podpięli komputer, aktualizacja do komputera się zainstalowała, czas 20min, koszt 120zl

Użytkownik Awatar MACHoo
    Imię
    Maciek
    Auto
    FK2 1.8 GT

Domyślnie

Ja jadę jutro do Honda Carpartner na aktualizację Zobaczę czy będzie różnica

Użytkownik Awatar jockow
    Imię
    Jacek
    Auto
    Honda Civic 4D

Domyślnie

Uwaga! Automax Service zmienił adres,warsztat teraz mieści się na ul.Grochowskiej 301/305 przy samej stacji kontroli pojazdów.Myślę że zmiany są na plus jest dużo większa hala łatwiej wjechać i więcej miejsc parkingowych na terenie strzeżonym.Numer telefonu ten sam

Użytkownik
    Auto
    Honda Civic 1.8 4D

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez jockow Zobacz posta
    Uwaga! Automax Service zmienił adres,warsztat teraz mieści się na ul.Grochowskiej 301/305 przy samej stacji kontroli pojazdów.Myślę że zmiany są na plus jest dużo większa hala łatwiej wjechać i więcej miejsc parkingowych na terenie strzeżonym.Numer telefonu ten sam
    Szkoda, pasowała mi lokalizacja na Pszczyńskiej

Użytkownik Awatar jockow
    Imię
    Jacek
    Auto
    Honda Civic 4D

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez irecki26 Zobacz posta
    Szkoda, pasowała mi lokalizacja na Pszczyńskiej
    Irek dla mnie też było lepiej na Pszczyńskiej bliżej ale Grochowska nie jest tak daleko,a jest tam większa hala będzie możliwość wstawienia 2 podnośników no i jeszcze można czymś z tyłu wjechać.

Użytkownik
    Imię
    Marcin
    Auto
    civic viii 1.8 ben

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez mar_kaz Zobacz posta
    2. Gdy przyspieszam i puszczę pedał gazu też autem szarpnie (nie mocno i nie zawsze)
    dokladnie to samo u mnie.
    dodatkowo co 2 odpalenie silnika ,wyskakuje mi ikonka "INFO" oraz informacja "sprawdz system",po podpieciu komputera zaden blad nie zostal odczytany.
    w zimne poranki auto odpala jakby akumulator byl slaby...

Użytkownik Awatar TRAFO
    Auto
    FK2 R18A2

Domyślnie

A nie masz tak, że oprócz tego co piszesz to jeszcze zaraz po odpaleniu silnik drży i te drgania przenoszą się na karoserię a w cieplejsze dni albo po nagrzaniu silnika tego nie ma?
    W moim aucie też jest coś podobnego (mnie co prawda żadna ikonka się nie zapala) i obstawiam że to problem z poduszkami silnika lub skrzyni, ale ja póki co nic z tym nie robię, może za jakiś czas...

Użytkownik
    Imię
    Marcin
    Auto
    1.8 i-VTEC

Domyślnie

Nie wiem jak u kolegi Jafma, ale u mnie objawy szarpania nasilają się jak jeżdżę na klimatyzacji. Przebieg 88kkm więc zbliża się wymiana świec i ustawianie luzów zaworowych (przy 100kkm) i tak się zastanawiam czy tego procesu nie wykonać wcześniej. Czy możliwe, że świece lub luzy zaworowe mogą mieć tego typu objawy?
    Przypomnę, mój poszarpuje jak jadę w zakresie obrotów 1500-2200 i poszarpywanie jest dość dziwne, bo po pierwsze występuje częściej jak jest gorąco, po drugie wyraźniejsze szarpnięcia są ja jadę na klimie, po trzecie najbardziej mnie wkurzające jest to że auto nie przyspiesza liniowo na niskich obrotach, czyli przyspiesza skokowo mocniej/słabiej pomimo jednakowego wciśnięcia pedału mniej więcej do połowy. Auto zachowuje się najlepiej jak cisnę pedał do końca. Wtedy szarpanie ani niejednostajne przyspieszanie nie występuje.
    Jak myślicie czy to te świece i zawory? Bo objawy mi bardziej sugerują problemy z przepustnicą i być może jej zasilaniem (te skoki napięcia jak się włącza kompresor, wentylatory itd).
    A może to jest jakiś efekt uboczny działania systemu i-VTEC, albo wręcz jego niewłaściwe działanie? Może tam trzeba coś przeczyścić, wymienić jakiś filterek?
    Ostatnio edytowane przez mar_kaz ; 24-10-15 o 11:30

Użytkownik Awatar kjmuszek
    Imię
    Keli
    Auto
    FK2 i PC63

Domyślnie

Szarpnięcia na włączonej klimie może być spowodowane załączeniem sprężarki, a co za tym idzie dość odczuwalny spadek mocy

Użytkownik Awatar bezk
    Auto
    EP1 -> FN1+ FL

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez mar_kaz Zobacz posta
    Jak myślicie czy to te świece i zawory?
    Mam dokładnie takie same objawy. Regulacja luzu zaworowego (przy przebiegu 90 kkm) nic nie pomogła, ale wymiana świec (przy 102 kkm) trochę zmniejszyła te poszarpywania. W ASO Karlik podobno nie słyszeli o tym zjawisku i musieliby przeprowadzić dogłębną analizę.
    Ostatnio edytowane przez bezk ; 24-10-15 o 12:52

Uprawnienia umieszczania postów