Strona 99 z 213 PierwszyPierwszy ... 4989979899100101109149199 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 981 do 990 z 2126

Wątek: Olej silnikowy do UFO 1.4, 1.8, 2.2

  1. #981
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    13

    Domyślnie

    Dzięki bardzo jestem zielony co do tego silnika mimo to że to moja 6 Honda i już miałem starego 1,8 v-Tecka benzynowego w Accordzie 2002,ale to była inna technologia,inna moc. Civic zbiera się ostro i trzeba kręcić go wyżej na obrotrach i jak na razie to mieście udaje mi się go kręcić do 3000 i bieg.

  2. #982
    Użytkownik Awatar shrek565
    Dołączył
    May 2013
    Auto
    Civic IX Exe. 2.2
    Skąd
    Kalisz
    Posty
    370

    Domyślnie

    Dolewałem dziś oleju i po sprawdzeniu pokazuje jakieś poł centymetra ponad stan max zostawić czy odlać?

  3. #983
    Użytkownik Awatar piter7766
    Dołączył
    May 2009
    Imię
    piotr
    Auto
    EJ9>EM2> FN1>FK2
    Skąd
    puławy
    Posty
    1,289

  4. #984
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    72

    Domyślnie

    Zalej taki jak zaleca producent i dolej Ceramizera. Nie wiadomo co wlewał poprzedni właściciel, a jak okaże się że ten olej się nie nadaje to ceramizer Ci zabezpieczy silnik. Wiem co piszę bo sam dolewałem do swojego auta.

  5. #985
    Użytkownik Awatar assass1n
    Dołączył
    Sep 2008
    Auto
    FK2 R18A2
    Skąd
    SG
    Posty
    73

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez shrek565 Zobacz posta
    Dolewałem dziś oleju i po sprawdzeniu pokazuje jakieś poł centymetra ponad stan max zostawić czy odlać?
    I to czym prędzej. Ja w poprzednim aucie właśnie tak rozszczelniłem sobie silnik

  6. #986
    Użytkownik Awatar szczepar
    Dołączył
    Feb 2013
    Imię
    Artur
    Auto
    UFO 1.8 VIII
    Skąd
    Milanówek
    Posty
    976

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mixmix Zobacz posta
    Zalej taki jak zaleca producent i dolej Ceramizera. Nie wiadomo co wlewał poprzedni właściciel, a jak okaże się że ten olej się nie nadaje to ceramizer Ci zabezpieczy silnik. Wiem co piszę bo sam dolewałem do swojego auta.
    Szkoda tylko ze producent Ceramizera nie podaje w karcie charakterystyki co co za cudowny środek jest poza olejem w jego preparacie.
    Nie zdziwiłbym się jak były by to : polimetylosiloksan - stosowany w innego typu wynalazkach - nazwy handlowej nie będę podawał bo zwyczajnie nie mam oficjalnej "Karty Charakterystyki" a tylko cytowanie z niej.
    Środek fajny - tylko że degeneruje i rozpada się w temp 200 Stopni - w wtedy nagle okazuje się że mamy drobiny krzemu w oleju.
    Dla tych co nie kojarzą - Piasek to nic innego jak tlenek krzemu

    Ewentualnie zawiera ditiofosforany cynku - same w sobie super, tylko że za duża ich ilość negatywnie wpływa na katalizator i świece.

    Jak dla mnie pomyłką jest mieszanie jakiegokolwiek oleju z super uniwersalnym środkiem który leczy wszystko włącznie z hemoroidami.
    Nie uwierzę że taki środek jest kompatybilny z każdym rodzajem inchibitorów korozji, czy antyutleniaczy , czy innego rodzaju dodatkow w oleju dowolnej firmy.
    Ostatnio edytowane przez szczepar ; 29-07-14 o 12:12

  7. #987
    Użytkownik Awatar daro19828
    Dołączył
    Mar 2014
    Imię
    Darek
    Auto
    Honda Civic VIII
    Skąd
    Mielec
    Posty
    89

    Domyślnie

    Hej

    W przyszłym tyg bede wymieniał olej. mam zalany Castrol Edge 5W30. Chłopaki od olejow polecaja mi Petronas 5W30, lub Valvoline 5W40 lub Motula 5W30 plus. Co polecacie zeby wlać ??????

  8. #988
    Użytkownik Awatar donelvis
    Dołączył
    Oct 2007
    Imię
    Paweł
    Auto
    VIII gen 5D 1.8
    Skąd
    Przemyśl
    Posty
    1,411

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez daro19828 Zobacz posta
    Hej

    W przyszłym tyg bede wymieniał olej. mam zalany Castrol Edge 5W30. Chłopaki od olejow polecaja mi Petronas 5W30, lub Valvoline 5W40 lub Motula 5W30 plus. Co polecacie zeby wlać ??????
    profil

  9. #989
    Użytkownik Awatar daro19828
    Dołączył
    Mar 2014
    Imię
    Darek
    Auto
    Honda Civic VIII
    Skąd
    Mielec
    Posty
    89

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez donelvis Zobacz posta
    profil
    ??

  10. #990
    Użytkownik Awatar szczepar
    Dołączył
    Feb 2013
    Imię
    Artur
    Auto
    UFO 1.8 VIII
    Skąd
    Milanówek
    Posty
    976

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez daro19828 Zobacz posta
    ??
    Mają zgadywać do jakiego silnika to olej ?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •