Witam wszystkich bardzo serdecznie,jezdzę hondą civic sedan (1.8 benzyna) z listopada 2007 r.Od początku olej jaki mi wlewali w ASO na przeglądach co 20 tys km to shell helix ultra extra 5W/30.W obecnym momęcie moj civic ma przejechane 91 tys km ostatnia wymiana oleju wraz z przeglądem była dokonana przy 80 tys km dzisiaj sprawdzilem olej i z przerazeniem zobaczylem ze jest minimum na miarce :/ (dodam że samochód w okresie mrozów byl jezdzony na bardzo krótkich odcinkach i zanim się dogzal byl gaszony i tak bardzo często). W ciągu 11 tysięcy km samochod zjadl pół litra oleju które własnie dzisiaj uzupełniłem olejem SHELL HELIX ULTRA AV-L 5W-30 i teraz moje pytania:
1.czy jesli do tej pory był lany olej shell helix ultra extra 5W-30 a ja dolałem pół litra oleju shell helix AV-L 5W-30 to wszystko będzie ok?? bo powiedziano mi że tak ale wolę się upewnic.
2.czy to normalne że samochód zjadl taką ilość oleju???(dodam że samochód jest normalnie eksploatowany zadne katowanie nie wchodzi w gre)
3.chcialbym zakupic do swojego auta naprawde swietny olej więc proszę o porade co moge wlać przy następnym przeglądzie który będzie przy 100 tys km???
bardzo proszę o pomoc Pozdrawiam
Szczepan