Strona 133 z 213 PierwszyPierwszy ... 3383123131132133134135143183 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,321 do 1,330 z 2126

Wątek: Olej silnikowy do UFO 1.4, 1.8, 2.2

  1. #1321
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Auto
    Civic FK3 N22A2
    Posty
    26

    Domyślnie

    Mam takie pytanie - czy w Civicu VIII gen 2.2 diesel z DPF trzeba jakoś informować komputer o wymianie oleju, tzn. zresetować jakiś licznik czy coś?

  2. #1322
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Auto
    CIVIC VIII 2.2 SPO
    Skąd
    WMG
    Posty
    131

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bendi Zobacz posta
    Mam takie pytanie - czy w Civicu VIII gen 2.2 diesel z DPF trzeba jakoś informować komputer o wymianie oleju, tzn. zresetować jakiś licznik czy coś?
    nie trzeba, ale i tak wytnij to dziadostwo

  3. #1323
    Użytkownik Awatar ArdianFK2
    Dołączył
    Feb 2014
    Imię
    Adrian
    Auto
    FK2 2008
    Skąd
    Kraków
    Posty
    479

    Domyślnie

    ja do swojego leje Motul X-MAX 0W40 i wydaje mi się, że to najlepsza opcja Mam zniżki warsztatowe i w IC mam go za 180 PLN więc bardzo tanio, a pewnie bo IC jest dystrybutorem Motula w Polsce

    Dodam, że po zakupie dwóch butelek po 5L za trzecim razem wystarczy mi kupić 1L bo zostało mi oleju z dwóch wymian. Do 1.8 wchodzi chyba 3.5L jak dobrze pamiętam.

  4. #1324
    Użytkownik Awatar andkas
    Dołączył
    Feb 2013
    Imię
    Andrzej
    Auto
    FN2/FK2R
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    1,759

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ArdianFK2 Zobacz posta
    Dodam, że po zakupie dwóch butelek po 5L za trzecim razem wystarczy mi kupić 1L bo zostało mi oleju z dwóch wymian. Do 1.8 wchodzi chyba 3.5L jak dobrze pamiętam.
    Przypominam nieśmiało, że olej nawet nieużytkowany podlega procesowi starzenia i producenci zalecają wymieniać go co 1 rok lub odpowiednio przejechaną liczbę km.

  5. #1325
    Użytkownik Awatar ArdianFK2
    Dołączył
    Feb 2014
    Imię
    Adrian
    Auto
    FK2 2008
    Skąd
    Kraków
    Posty
    479

    Domyślnie

    Pamiętam o tym jednak liczę na to, ze olej nieużywany i zamknięty w szczelnym opakowaniu nie straci swoich właściwości po roku i dwóch latach

  6. #1326
    Użytkownik Awatar _posen
    Dołączył
    Mar 2014
    Imię
    Michał
    Auto
    FK8
    Skąd
    Poznań
    Posty
    1,552

    Domyślnie

    Ok. 3,8 wchodzi do r18


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #1327
    Użytkownik Awatar buri
    Dołączył
    Oct 2007
    Imię
    Maciek
    Auto
    Civic fk3
    Skąd
    wwa
    Posty
    1,314

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andkas Zobacz posta
    Przypominam nieśmiało, że olej nawet nieużytkowany podlega procesowi starzenia i producenci zalecają wymieniać go co 1 rok lub odpowiednio przejechaną liczbę km.
    a skad taka informacja? na olejach w zaleznosci od producenta jest podana data waznosci albo data produkcji - czasem jedno i drugie. dla olejow nieotwartych przyjmuje sie 5 lat przydatnosci, dla otwartych i przechowywanych w dobrych warunkach (szczelnie zamkniete, stala temperatura itp) olej spokojnie zachowa wlasciwosci przez 2 lata

  8. #1328
    Użytkownik Awatar bolek89
    Dołączył
    Sep 2007
    Auto
    Civic R18
    Skąd
    Z domu
    Posty
    223

    Domyślnie

    Do r18 wybrać shell helix ultra 5w30 czy shell helix ultra profesional 5w30?

  9. #1329
    Użytkownik Awatar bezk
    Dołączył
    Feb 2008
    Auto
    EP1 -> FN1+ FL
    Skąd
    Poznań
    Posty
    288

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bolek89 Zobacz posta
    Do r18 wybrać shell helix ultra 5w30 czy shell helix ultra profesional 5w30?
    Kup Professional. Jest co prawda droższy, ale zaoszczędzisz na paliwie, bo to ACEA A5.

  10. #1330
    Użytkownik Awatar bolek89
    Dołączył
    Sep 2007
    Auto
    Civic R18
    Skąd
    Z domu
    Posty
    223

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bezk Zobacz posta
    Kup Professional. Jest co prawda droższy, ale zaoszczędzisz na paliwie, bo to ACEA A5.
    Ta różnica w cenie praktycznie zadna. Oszczędność też jakoś mnie nie interesuje. Ważne żeby był dobry dla silnika.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •