Strona 51 z 213 PierwszyPierwszy ... 41495051525361101151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 501 do 510 z 2126

Wątek: Olej silnikowy do UFO 1.4, 1.8, 2.2

  1. #501
    Użytkownik Awatar zyga502
    Dołączył
    Sep 2007
    Imię
    Zbigniew
    Auto
    civic FK2 Tourer
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    2,438

    Domyślnie

    x2

  2. #502
    Użytkownik Awatar donelvis
    Dołączył
    Oct 2007
    Imię
    Paweł
    Auto
    VIII gen 5D 1.8
    Skąd
    Przemyśl
    Posty
    1,411

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez _python_ Zobacz posta
    hehehe ale się uśmiałem

    Ja teraz zalałem Olej Millers EE Long life 5w30 i jestem mega zadowolony i polecam ten olej . Wcześniej miałam aż wstyd się przyznać castrola ale z Niemiec wiec może nie był aż taki zły ale w porównaniu to na plus dla Millersa ponieważ silniczek bardzo ładnie pracuję na zimnym nic nie klepie. A co do spalania to nadal mam podobny wynik, bo dopiero został zalany.
    ale jaki to był konkretnie Millers? Millers EE Long life 5w30 ECO ? czy jakiś inny?
    na castrolu silnik Ci wydawał odgłosy klepania? dziwne. może zawory masz nie wyregulowane, a millers jedynie to zatuszował?

  3. #503
    Użytkownik Awatar kobert
    Dołączył
    Oct 2013
    Imię
    ROBERT
    Auto
    civ VII Es. 2005
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,087

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez donelvis Zobacz posta
    tak samo zalecany jak i 5W40. zalecana jest klasa jakości SL lub wyższa wg API i klasa jakości wg ACEA to A1 lub A3, a co do lepkości, to w naszym klimacie może to być zarówno (dowolnie) 0W30, 0W40, 5W30, 5W40. lej co chcesz i się nie podniecaj zanadto olejem, byle nie był podrobiony.
    donelvis powiedz wprost jaki olej zalecil bys do silnika 1.4 za rozsadne pieniadze,widze ze zaglebiles sie troche w temat olejowy do hondy to doradz

  4. #504
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Imię
    Marcin
    Auto
    Honda Civic 1.8iVTEC
    Skąd
    Białogard
    Posty
    239

    Domyślnie

    Do 1.4 najlepiej 0W20, ale jak się boisz to minimum 0W30. Z tego co zauważyłem to masz LPG. W dobrej cenie możesz wyrwać, np. Motula 0W30 x-lite http://galonoleje.pl/sklep/190-motul...e-0w30-5l.html. Tylko on ma podwyższony HTHS ale do LPG jak znalazł.

  5. #505
    Użytkownik Awatar donelvis
    Dołączył
    Oct 2007
    Imię
    Paweł
    Auto
    VIII gen 5D 1.8
    Skąd
    Przemyśl
    Posty
    1,411

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kobert Zobacz posta
    donelvis powiedz wprost jaki olej zalecil bys do silnika 1.4 za rozsadne pieniadze,widze ze zaglebiles sie troche w temat olejowy do hondy to doradz
    jaki masz przebieg w tym aucie?
    jak masz ochotę wydać więcej kasy na oliwe to kup coś z millersa lub amsoila (może być 0W20, 0W30, 5W30, 5W40 - to nie ma znaczenia, wszystkie w naszym klimacie dadzą radę, ważne żeby spełniał klasę wg acea A1 lub A5 a wg api najniżej SL). 0W20 czy 0W30 napewno są mniej popularne i nie są powszechnie dostępne.
    jak chcesz wydać mniej kasy to kup valvoline, to są bardzo dobre oleje, sam jeżdżę na takim 5W40 Max life syntetyk.

    dodam, że w poprzednim moim poście omyłkowo napisałem o klasie A3 co jest błędne.

  6. #506
    Użytkownik Awatar kobert
    Dołączył
    Oct 2013
    Imię
    ROBERT
    Auto
    civ VII Es. 2005
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,087

    Domyślnie

    przebieg mam 95tys,nie mam pojecia jaki mam olej teraz bo od nie dawna samochod i brak wiadomosci,a gazu nie mam,mysle o tym,byc moze na wiosne zaloze
    Do 1.4 najlepiej 0W20, ale jak się boisz to minimum 0W30
    czemu jak sie boisz? jest rzadszy i moze go troche brac czy zaczac sie pocic? przebiegu jestem prawie pewny,chyba za duzy nie jest jak na 5 lat
    czy wyborze filtra olejowego tez sie czyms kierowac,jaki zalozyc?
    Ostatnio edytowane przez kobert ; 17-10-13 o 15:10

  7. #507
    Użytkownik Awatar donelvis
    Dołączył
    Oct 2007
    Imię
    Paweł
    Auto
    VIII gen 5D 1.8
    Skąd
    Przemyśl
    Posty
    1,411

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kobert Zobacz posta
    przebieg mam 95tys,nie mam pojecia jaki mam olej teraz bo od nie dawna samochod i brak wiadomosci,a gazu nie mam,mysle o tym,byc moze na wiosne zaloze
    czemu jak sie boisz? jest rzadszy i moze go troche brac czy zaczac sie pocic? przebiegu jestem prawie pewny,chyba za duzy nie jest jak na 5 lat
    czy wyborze filtra olejowego tez sie czyms kierowac,jaki zalozyc?
    wlej to na co Cię stać. możesz kupić Lotos quazar 0W20 za ok 300zł za 4litry i będzie fajnie.
    najważniejsze żeby nie wlewać oleju podrobionego. każdy oryginalny syntetyk wytrzyma, spełni swoje zadanie i silnik na pewno będzie w dobrej kondycji. no może niektóre oleje nawet te oryginalnezostawiają jakiś nalot (np. castrol więc go bym nie zastosował u siebie). kupiłem pełny syntetyk valvoline i jest mi z nim dobrze

    co do filtra to: k&n, knecht, mann, bosch. filtrona bym sobie darował.

  8. #508
    Użytkownik Awatar Hayabusa
    Dołączył
    Aug 2012
    Imię
    Maciek
    Auto
    Toyota Avensis T27
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    294

    Domyślnie

    co do filtra po polecam kupić oryginalny

  9. #509
    Użytkownik Awatar buri
    Dołączył
    Oct 2007
    Imię
    Maciek
    Auto
    Civic fk3
    Skąd
    wwa
    Posty
    1,314

    Domyślnie

    Filtr spokojnie mozesz kupic knechta jak kolega pisze. Purflux jest tez ok-robia wiele filtrow oem dla hondy...
    A jak masz wysac 300 na 4 litry oleju to spokojnie sobie cos wybierzesz, np.
    http://www.zmienolej.pl/oferta/oleje...e/lepkoci/0w20
    Albo 0w30, ktorych wybor jest jeszcze wiekszy:
    http://www.zmienolej.pl/oferta/oleje...e/lepkoci/0w30
    Nie boj sie, jak nie masz wyciekow to nagle od zmiany oleju nie powstana jeszcze przy tak malym przebiegu

  10. #510
    Użytkownik Awatar kobert
    Dołączył
    Oct 2013
    Imię
    ROBERT
    Auto
    civ VII Es. 2005
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,087

    Domyślnie

    niewiem z kad te 300zl wziete skoro valvoline jest ok to pewnie taki kupie,cena z przesylka 130zl 4l nie zamierzam oszczedzac na oleju ale jak u was jest dobrze to i u mnie bedzie. na allegro jest jedna firma z tym konkretnie olejem,z kad mam wiedziec ze to nie podroba? musze zadzwonic zapytac czy maja tez filtry wymienianych firm. ja w mojej przeszlosci mialem zawsze do czynienia z olejami mineralnymi,inne czasy,starsze fury

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •