Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Przewód sterowania wzmakiem

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2008
    Imię
    Łukasz
    Auto
    D14Z1->N22A2
    Skąd
    mazo
    Posty
    715

    Domyślnie Przewód sterowania wzmakiem

    Witam

    Gdzie podłączyć przewód sterowania wzmakiem? Chce mieć tak że gdy wyłaczę radio to też wyłączy się wzmak. Pod który pin przy radiu się podpiąć?

    dodam że na civinfo sterowanie wzmakiem jest brane z tylnego wejścia od zapalniczi 12V i niestety gdy radio jest wyłączone to wzmak nadal działa.

  2. #2
    Użytkownik Awatar Hoze
    Dołączył
    Oct 2007
    Imię
    Arek
    Auto
    FK2 Sport R18A2
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    519

    Domyślnie

    Do przewodu sterowania wzmaka najlepiej wykorzystać pomarańczowy przewód sterowania anteny, w zasadzie każde markowe radio ma taki przewód (pomarańczowy lub czasami niebieski), ale nie wiem jak jest w radiach w naszych Cifach. Jeśli zaś chodzi o przewody sterujące RCA, to nasze radia nie posiadają wyjść typu chinch, więc należy kupić adapter (konwerter) i podpiąć go najlepiej pod wyjścia na tylne głośniki. Natomiast o sterowaniu z zapalniczki to jeszcze nie słyszałem. Nic dziwnego,że jak wyłączysz radio to wzmak dalej będzie działał.

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2008
    Imię
    Łukasz
    Auto
    D14Z1->N22A2
    Skąd
    mazo
    Posty
    715

    Domyślnie

    To może nich się wypowiedzą Ci co maja zamontowane wzmaki w 8 genie - Jak maja podłączone sterowanie?

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Civic VIII UFO
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    4

    Domyślnie

    proste, 2 możliwości
    zawsze możesz podłączyć się do zapalniczki,
    tam masz +
    generalnie przekręcasz kluczyk radio się włączy i pojawi się zasilanie w zapalniczce jednocześnie zostanie podany sygnał do wzmacniacza

    lepiej tak niż rozbierać wnętrze samochodu

    chyba że ktoś ma inny pomysł jak to zrobić

  5. #5
    Użytkownik Awatar Paluch_tcw
    Dołączył
    Oct 2010
    Auto
    FK2 Executive navi
    Skąd
    Tczew
    Posty
    655

    Domyślnie

    Pod zapalniczkę to dobra opcja ogólnie "kabel włączający wzmacniacz razem z radiem" to + który pojawia się albo po przekręceniu kluczyka (zapalniczka) albo po włączeniu radia (niebieski kabel sterujący od anteny)

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Imię
    Mateusz
    Auto
    Civic VIII 5D 1.8
    Skąd
    Radzymin
    Posty
    55

    Domyślnie

    U mnie wzmak jest włączony non stop i nie zauważam żeby akumulator siadał . Co do RCA to mam konwerter bo tak jak powiedział Hoze brak go w naszych radiach.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •