Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Wyciek oleju hydraulicznego

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    1

    Domyślnie Wyciek oleju hydraulicznego (uklad wspomagania)

    Witam wszystkich
    Dzis zauwazylem, ze pod samochodem mam oleista plame (przednie lewe kolo).
    Stwierdzilem, ze mam wyciek oleju hydraulicznego. Zlokalizowalem go i wiem, ze cieknie z rurki, ktora wychodzi ze zbiorniczka wyrownawczego. Ponizej zdjecia obrazujace ten problem.
    I tutaj moje pytanie. Czy byloby to problemem, gdybym ucial zgnity kawalek rurki metalowej i zastapil go gumowym wezykiem z zaciskami? Wiadomo, ze wtedy przewod by sie odrobine skrocil i nie bylby skierowany do dolu. Czy nie bedzie problemu z praca ukladu wspomagania kierownicy? Civic V 95r, 1.3, HB



    Ostatnio edytowane przez simopl ; 29-02-12 o 18:11

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    792

    Domyślnie

    ja bym uciął szlifierką bądź brzeszczotem te rurki w tym miejscu później troszke podszlifował pilniczkiem ostre krawędzie kupił by takiego wężyka gumowego ale nie krótszego niz te rurki które wytniesz, chodzi o to ze te rurki pełnią role takiej chłodnicy płynu i gumowy wężyk napewno nie będzie tak dobrze oddawał ciepła jak blaszane rurki dlatego nawet nie załował bym z długością wężyka i kupił bym nawet nieco dłuższy, co do ułożenia go w taki zawijas to juz nie ma większego znaczenia, zeby tylko nie dotykał kolektora czy innych ruchomych i gorących części.
    PS. u mnie wygląda to nieco inaczej bo tam gdzie ty masz ten gumowy wężyk to jam m taki spory zawijas z rurki blaszanej więc chyba u ciebie tam juz ktoś poucinał i to przerobił...

    edit: tak wygląda całość tych rurek http://img20.allegroimg.pl/photos/or.../55/2164645555
    na allegro mozesz kupić całość w cenie 50-70 zł bądź gdzieś na szrocie, ale gumowa rurka bedzie dawać rade imo
    Ostatnio edytowane przez lar ; 01-03-12 o 08:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •